Strona główna/Aktualności/Zajęcia przyrodnicze w II B

Zajęcia przyrodnicze w II B

19 Listopada 2021

W klasie II b dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przyrodnicze. Każdy uczeń założył w domu hodowlę fasoli. Przez kilka tygodni trzeba było dbać o swoją roślinkę - pilnować, żeby nie brakowała jej wody i światła. Teraz badamy, czego potrzebuje roślina, żeby ładnie rosnąć. Za kilka dni będziemy wyciągać wnioski z naszych obserwacji.

Dużo emocji wzbudziło oglądanie świata przyrody pod mikroskopem. Teraz uczniowie już wiedzą, jak wygląda liść fasoli czy ludzki włos „od środka”. Można było zobaczyć ludzką krew, żądło osy i skrzydło ważki. Ale największą radość sprawiło oglądanie preparatu z rozwielitką. Wszyscy stwierdzili, że ten „robal” jest fantastyczny !

Autor: DB

Fasola Antka - jako okaz do dalszych eksperymentówUczniowie oglądają preparaty pod mikroskopem.

Uczniowie oglądają preparaty pod mikroskopem. Uczniowie oglądają preparaty pod mikroskopem.