Strona główna/Aktualności/zDolni Ślązacy z Dwójki

zDolni Ślązacy z Dwójki

10 Lutego 2023

Kolejny etap - powiatowy - Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak za nami. Zadania z poszczególnych przedmiotów wymagały ogromnej wiedzy i umiejętności. Nasi uczniowie poradzili sobie z nimi bardzo dobrze. Do ostatniego finałowego etapu z języka polskiego, geografii i biologii zakwalifikowała się Klara Jasięga - uczennica klasy 8a. Klara już w klasie siódmej została została laureatką z języka polskiego, co zwalnia ją z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i daje dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły średniej. Do etapu finałowego z geografii zakwalifikowała się również uczennica klasy 7a - Elżbieta Sztukowska. Ela pierwszy raz wzięła udział w tym konkursie i już odniosła taki sukces. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dziewczęta.

M.Ch-S.

Finalistki konkursu