Strona główna/Aktualności/1a w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią- warsztaty (..)

1a w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią- warsztaty tworzenia pocztówek

1 Grudnia 2023

Dnia 30.11 klasa 1a wybrała się w odwiedziny do Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią.  Wizyta rozpoczęła się od lekcji muzealnej, uczniowie zapoznali się z ciekawą historią miasta oraz wszelkimi symbolami, postaciami jakie przyczyniły się do sławy i wzbogacenia opowieści o Oleśnicy. Dzieci korzystały z nowoczesnych form, dzięki którym zaprezentowano najciekawsze fragmenty dotyczące historii miasta. Mogły obejrzeć wiele fascynujących eksponatów, zdjęć, przedmiotów tematycznych, wysłuchać utworów i audycji dotyczących Oleśnicy.

Po wtajemniczeniu się w ciekawostki historyczne uczniowie zabrali się do pracy na warsztatach tworzenia pocztówek.  Każde dziecko wykonało pocztówkę/ kartę świąteczną z wszelkiego rodzaju  materiałów ( żywe gałązki świerku, papier, wstążki, naklejki, kredki, cekiny  itp.).  Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością.  Każda kartka powstała w sposób staranny, pomysłowy. Uczniowie stworzyli naprawdę wyjątkowe „dzieła sztuki”. Zajęcia plastyczne wzbogacone były opowieściami o historii powstania kartek okolicznościowych oraz samej korespondencji jaką prowadzono przy ich pomocy.

Autor: K.A.