Strona główna/Aktualności/Pierwsza pomoc w klasie I B

Pierwsza pomoc w klasie I B

1 Grudnia 2023

Wszyscy wiemy, że od naszego zachowania może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Ratowanie ludzi to nie przywilej służb ustawowo do tego powołanych, lecz obowiązek każdego z nas! Pierwszą pomocą nazywamy czynności podejmowane w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, wykonywane przez ludzi znajdujących się w miejscu zdarzenia (świadków). Udzielający pierwszej pomocy nie muszą mieć żadnych kwalifikacji, ukończonych szkoleń czy kursów. Każdy, kto zauważy osobę lub osoby znajdujące się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, ma obowiązek udzielenia pomocy. Z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego w klasie I B odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Uczniowie poznali  procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci pod czujnym okiem ratownika medycznego Pani Katarzyny Florian  mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w naszej klasie były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może kiedyś uratować czyjeś życie. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Im więcej uczniów znających zasady udzielania pierwszej pomocy, tym bezpieczniej wśród naszego społeczeństwa. Klasa 1 B oraz wychowawca serdecznie dziękują za wspaniałe szkolenie, które wzbogaciło naszą dziecięca wiedzę.

Autor: J.Ch-K