Strona główna/Aktualności/Drugoklasiści z wizytą w Hydropolis

Drugoklasiści z wizytą w Hydropolis

8 Stycznia 2024

W ubiegłym tygodniu klasy drugie wybrały się na wycieczkę do wrocławskiego Hydropolis. 2 A oraz 2 B na miejscu wzięły udział w warsztatach poznając właściwości wody i nie tylko. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykonywać prawdziwe eksperymenty, na przykład tworząc tęczę w próbówce. Jednym z pytań, jakie wtedy wybrzmiało było – skąd bierze się tęcza, a także czym jest pryzmat i jakie ma zastosowanie. Koncentrowaliśmy się na poznawaniu barw, oddziaływań między cząsteczkami oraz ciekawostek związanych z optyką.

Następnie udaliśmy się do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie przewodnicy w interesujący sposób opowiadali nam o historii wody na planecie Ziemi, eksponatach znajdujących się na wystawach, a także o wielu niesamowitych projekcjach, które mieliśmy przyjemność tam zobaczyć.

Wspólnie mogliśmy odkryć miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele.

Na sam koniec odwiedziliśmy sklepik z pamiątkami, gdzie dzieci zakupiły sobie drobne upominki, które jeszcze długo będą im przypominały o odbytej wycieczce i wiedzy, którą tam zdobyły.

Autor: D.Ż.

Drugoklasiści w Hydropolis