Strona główna/Aktualności/Dwójka koszykówką stoi

Dwójka koszykówką stoi

23 Marca 2022

Dnia 21.03.2022r. w hali sportowej MOKiS w Oleśnicy odbył się międzyszkolny turniej piłki koszykowej KK Cup 2022. Turniej odbywał się w 4 kategoriach : Dziewczęta młodsze klasy 4-6, dziewczęta starsze klasy 7-8, chłopcy młodsi klasy 4-6. chłopcy starsi klasy 7-8. Mecze rozgrywały się w systemie "każdy z każdym", spotkania trwały 4x5 min.
Świetnie spisali się nasi reprezentanci :
W kategorii chłopców klas starszych zajęliśmy I miejsce. Drużyna występowała w składzie : Beniamin Świerczyński, Kacper Bułatowicz, Paweł Glinka, Mateusz Okoń, Wojciech Okoń, Wojciech Salamon, Bartosz Narolski ( MVP turnieju ), Hubert Kuźniarz, Marcel Margoła, Łukasz Ćieślak.
W kategorii dziewcząt starszych dwójka zajęła III miejsce. Szkołę reprezentowały :Maja Łętos, Wiktoria Bartnik, Weronika Bawół, Luiza Śliwińska, Adela Adamczyk, Julia Rajewska, Sara Krupicka, Zofia Łachmańska.
W kategorii chłopców młodszych nasza szkoła zajęła I miejsce. W drużynie grali : Marcin Zimny, Gabriel Kuraś, Jakub Kuźniarz, Filip Balawender ( MVP turnieju ), Kacper Orman, Maksymilian Junik, Igor Białous, Jakub Kossok i Igor Serafin.
W kategorii dziewcząt młodszych nasza placówka również
zajęła i miejsce. Dziewczęta występowały w składzie : Martyna Białowąs, Natalia Stoparek, Patrycja Pyta ( MVP turnieju ), Patrycja Musiał, Amelia Antoniak, Oliwia Grudzień, Iga Lipska, Blanka Michalewska i Maja Sokołowska.
Jako ciekawostkę podajemy, że dziewczęta młodsze rozbiły jedną z oleśnickich szkół w stosunku 107 : 0
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i liczymy na kolejne sportowe sukcesy.

Autor: MK

Koszykarki i koszykarze z SP2Koszykarki i koszykarze z SP2