Strona główna/Aktualności/Dwójka uskrzydla

Dwójka uskrzydla

23 Września 2022

„Kto mi dał skrzydła, kto mię odział pióry

I tak wysoko postawił, że z góry

Wszystek świat widzę, a sam jako trzeba,

Tykam się nieba?”

Tak pisał Jan Kochanowski

Jednym z największych marzeń każdego człowieka jest umiejętność latania. Skrzydła dają wolność, możliwość odkrywania i przekraczania granic. Czasami zamykamy oczy i lecimy w przestworza. Czujemy wiatr, nasze policzki smaga ciepłe słońce, łapiemy chmury i staramy się dotknąć skrawka nieba. Wznosimy się wciąż wyżej i wyżej.

W naszej szkole latanie jest możliwe i każdy może mieć skrzydła. Wiemy, że nauka odkrywa przed uczniami świetlaną przyszłość, a dzięki wyobraźni i marzeniom ta przyszłość może być bardziej ekscytująca i mieć całą paletę barw. Dlatego lecimy na skrzydłach nauki i na skrzydłach wyobraźni.

Zapraszamy wszystkich marzycieli do magicznych skrzydeł, które znajdują się w budynku B naszej szkoły (I piętro, schody przy sali gimnastycznej). Bądźcie kreatywni, twórczy i anielsko dobrzy, bo przecież DWÓJKA USKRZYDLA!

W.R.