Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/„Działajmy razem!” to hasło tegorocznego Dnia (..)

„Działajmy razem!” to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internet

11 Lutego 2021

9 lutego 2021 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbywało się zdalnie.

Dzień Bezpiecznego Internetu to inicjatywa, której zadania od bardzo wielu lat w naszej szkole realizowane są w lutym każdego roku. Podczas zajęć uczniowie przypominają sobie zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Odbywa się wiele dyskusji, pogadanek nie tylko na lekcjach informatyki ale także podczas zajęć z wychowawcą. Efektem naszej pracy w tym roku były między innymi piękne plakaty, ciekawe prezentacje.

Jednym z ciekawszych wydarzeń było spotkanie uczniów klas 7-8 ze specjalistą od cyberbezpieczeństwa. Była to okazja to poznania mniej znanych zagrożeń wynikających z nieumiejętnego korzystania z Sieci. Przedstawiono nowe zagrożenia oraz pokazano sposoby, jak można się przed nimi bronić. Najważniejszy wniosek ze spotkania: pamiętajmy, że zawsze zostawiamy nasz „cyfrowy ślad” w Internecie

Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych - rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji. Cytat ze strony telepolis.pl M.P.

 

do góry