10 Marca 2024

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia, prezenty i mnóstwo niespodzianek.

Chłopcy z grup przedszkolnych złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „Sto lat” i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje oraz wyjście do "Krainy zabaw".

W młodszych klasach również nie zabrakło prezentów i słodkości. W klasie 1b dziewczynki zostały obdarowane pięknymi, drewnianymi figurkami kwiatów. W klasie 2a chłopcy zaśpiewali dziewczynkom piosenkę pt."Dzień Kobiet", złożyli życzenia i wręczyli tulipany oraz prezenty - puszyste króliczki - breloki. Dziewczynki poczęstowały wszystkich babeczkami. Klasa 3b wybrała się na zwiedzanie oleśnickiego zamku, a na koniec wycieczki na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

Starsze klasy też pamiętały i świętowały w tym dniu. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy 6a zaprosili koleżanki do kawiarni na słodki poczęstunek. Natomiast chłopcy z klasy 7a przygotowali konkurs muzyczny pod hasłem "Jaka to melodia?". Dziewczynki wraz z wychowawczynią podzielone na 3 grupy odgadywały tytuły piosnek oraz wykonawców. Rywalizacja dostarczyła wielu emocji i śmiechu. Każda drużyna została nagrodzona. Za I miejsce miejsce chłopcy wręczyli kupon do restauracji na sushi, II - otrzymało bon do drogerii Hebe, a III - słodki upominek. Również chłopcy z klasy 7b złożyli dziewczynkom życzenia, wręczyli kwiaty i bony do drogerii Rossman.

W klasie 8a chłopcy przygotowali prezentację o kobietach, historię święta oraz quiz o kolegach z klasy. Oczywiście były piękne prezenty, upieczone babeczki i kwiaty. Wszyscy świetnie się bawili.

To był bardzo uroczysty dzień.

Autor: K.Ł.