Strona główna/Aktualności/Dzień Wiosny w naszej szkole

Dzień Wiosny w naszej szkole

21 Marca 2024

21 marca 2024 r. Pierwszy Dzień Wiosny. Mieliśmy lekcje na wesoło. Uczniowie z klasy 4 a układali napis WIOSNA z tangramu. Podczas tego zadania wykazali się logicznym myśleniem, wykorzystując figury w taki sposób, aby wszystkie części do siebie przylegały, ale nie mogły na siebie nachodzić.
Klasy 5 przygotowały prezentacje o starożytnej Grecji i Rzymie. Na scenie pojawiły się boginie greckie: Hera, Atena i Afrodyta, a także prezentacja multimedialna o bogach. Poznaliśmy ciekawostki kuchni greckiej i włoskiej. Degustowaliśmy ser fetę, paluchy greckie , sałatkę grecką oraz inne smakołyki. Chłopcy z klasy 5a zatańczyli taniec grecki „sirtaki” z filmu „Grek Zorba”.
Uczniowie klasy 6 b układali w zespołach litery z tzw. tanów, czyli z puzzli układanki, a następnie wspólnie ułożyli napis WIOSNA. Na korytarzu szkolnym klasa 8 b przygotowała wspaniałą wystawę o Japonii. Mogliśmy oglądać kimono japońskie, piękną suknię, a także rysunki mangi, które wykonała Nadia Spruch. Na schodach pojawiły się gałązki z kwiatami papierowymi, które były symbolem kwitnących wiśni.
Na piątej lekcji klasy od 4 do 8 zatańczyły belgijkę na sali gimnastycznej.

Autor: J.P.