Strona główna/Aktualności/Klara Jasięga laureatką programu ''zDolny Śląsk''

Klara Jasięga laureatką programu ''zDolny Śląsk''

6 Grudnia 2021

Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień, na specjalnym posiedzeniu 30 listopada 2021r. po zapoznaniu się z raportem Zespołu Stypendialnego powołanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, w ramach XXI edycji Konkursu Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” postanowiła przyznać stypendium naukowe Klarze Jasiędze - uczennicy z klasy 7a. Klara Jasięga to wzorowa uczennica i niezwykle uzdolniona nastolatka wyróżniająca się kulturą osobistą, wspaniałym poczuciem humoru, ale i wieloma talentami. Nie uczy się dla ocen czy nagród, ale dla wiedzy samej w sobie. Jest laureatką konkursów na szczeblach powiatowych ,wojewódzkich, ogólnopolskich, a także międzynarodowych. Aktywnie uczestniczyła w wielu kółkach pozalekcyjnych, tj. Matematycznego Treningu Mistrzów, Koła dziennikarskiego, Informatycznego Treningu Mistrzów. Oprócz zaangażowania naukowego fenomenem Klary jest jej szeroko rozumiana działalność pozalekcyjna. Bierze aktywny udział w życiu szkoły. Prowadzi uroczystości odbywające się w placówce, np. apele rozpoczęcia i zakończenia roku, pasowanie na ucznia czy akcje charytatywne. Udziela się w projektach szkolnych takich jak Dzień Liczby PI, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, Cała Polska czyta dzieciom, Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca, Nasze podróże małe i duże, Dzień Bezpiecznego Internetu, Tydzień Kodowania. Znajduje czas również na pasje artystyczne, m.in. śpiewa i gra na keyboardzie, czym uświetnia uroczystości szkolne. Za swoje uzdolnienia artystyczne i humanistyczne oraz odniesione sukcesy w tych dziedzinach otrzymała szkolne Stypendium im. Iwony Sanojcy, jest również stypendystką Burmistrza Miasta Oleśnicy dla uzdolnionych. Bardzo serdecznie gratulujemy laureatce i jej rodzicom.

Autor: EŁ

Klara Jasięga