Strona główna/Aktualności/Klasa 1a na tropie wiosny

Klasa 1a na tropie wiosny

28 Marca 2024

Podczas ostatniego tygodnia klasa 1a podczas zajęć dydaktycznych przygotowywała się do tropienia wiosny w terenie. Lekcje rozpoczęliśmy od tygodniowej obserwacji pogody oraz pracy plastycznej pt „Przebiśniegi”. Kolejnym etapem były filmy edukacyjne oraz prezentacje multimedialne, ukazujące wczesne oznaki wiosny. Każde zajęcia były wzbogacone opowieściami uczniów z ich osobistych obserwacji.

26.03 klasa1a wybrała się na wiosenny spacer. Głównym zadaniem uczniów było odnalezienie omówionych na wcześniejszych lekcjach zwiastunów wiosny. Każdy uczeń miał kartę obserwacji, na której zaznaczał zauważone symbole. Dodatkowo dzieci potrafił dostrzec wiele rodzajów krzewów, kwiatów i drzew zwiastujących nadejście kolorowej pory roku. W parku zatrzymaliśmy się aby za pomocą lornetek obserwować budki lęgowe jak i pracowite ptaki wijące gniazda. Ich świergot towarzyszył nam przez całą wyprawę. Ostatnim punktem spaceru był piknik i zabawa na świeżym powietrzu.

Dzieci były zachwycone możliwością pracy z lupą czy lornetką. Uczniowie wykazali się sprytem, spostrzegawczością oraz ogromną wiedzą w obszarze natury oraz samych oznak wiosny.

Autor: K.A