Strona główna/Aktualności/Klasowy ogródek III B

Klasowy ogródek III B

18 Marca 2022

Uczniowie kl. III B podczas zajęć założyli klasowy ogródek. Uczniowie przypomnieli sobie warunki konieczne do wzrostu roślin, rozpoznawali i nazywali nasiona, omówili rolę warzyw w codziennej diecie człowieka.

Każdy uczeń miał przygotowaną doniczkę, nasiona oraz niezbędny sprzęt małego ogrodnika. Jedni siali zioła takie jak bazylia, oregano, inni siali szczypior, rzodkiew, marchew, koper, pietruszkę i inne warzywa. Na koniec oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody.

Przez okres wzrostu roślin uczniowie mają dbać o swoje wysiewy, prowadzić obserwację kolejnych faz rozwoju roślin.

Częściowe efekty pracy można było zobaczyć po trzech dniach, gdy wyrosła czupryna rzeżuchy. Obecnie w naszym klasowym ogródku zrobiło się bardzo zielono.

Mamy nadzieję, że uprawa klasowa warzyw będzie inspiracją do prowadzenia domowych ogródków np. warzywnych lub ziołowych.

I.B.