Strona główna/Aktualności/Klasy I w Muzeum Wsi Opolskiej

Klasy I w Muzeum Wsi Opolskiej

8 Czerwca 2024

Dnia 6 czerwca 2024 roku klasy I wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Tuż po dotarciu na miejsce rozpoczęła się lekcja edukacyjna pt. „ Od ziarenka do bochenka” poświęcona wieloletniej tradycji wypieku chleba.

Kolejnym i najbardziej satysfakcjonującym etapem okazały się zajęcia praktyczne- wytwór własnego chlebka. Ugniatanie, formowanie i ozdabianie własnoręcznie przygotowanego kawałka ciasta na chleb przyniosło mnóstwo satysfakcji oraz rozbudziło kreatywność dzieci. Uczniowie stworzyli okrągłe bułki, obwarzanki, rogale a nawet chlebki tradycyjne jak i w kształcie domowych pupili. Podczas procesu wypieku uczniowie udali się na zwiedzanie obiektu. Dzieci miały okazję zobaczyć chałupę z warsztatem wiejskiego krawca, dom młynarza, szkołę, kościół, kuźnię, a także karczmę wyposażone w oryginalne meble czy detale charakterystyczne dla tego typu obiektów.

Na koniec uczestnicy wycieczki rozkoszowali się smakiem świeżo upieczonego, chrupiącego chleba. Wyjazd z pewnością przyniósł dzieciom wiele chwil wartych wspomnień.

Autor: K.A.

Klas 1 A i 1 B na wycieczce