Strona główna/Aktualności/Maraton szkolnej piłki ręcznej - sukcesy SP 2 w Oleśnicy

Maraton szkolnej piłki ręcznej - sukcesy SP 2 w Oleśnicy

11 Kwietnia 2024

W dniach 4,5,8 i 9 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Oleśnicy odbyły się  mistrzostwa powiatu oleśnickiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W kategorii dziewcząt starszych nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna zdobywając 1 miejsce i  złote medale. Szkołę reprezentowały :Lena Arend, Sandra Gęglawa, Oliwia Górecka, Veronika Intagliata, Hanna Jaworska, Zofia Kowalczyk, Sandra Krasińska, Weronika Krupicka, Zuzanna Lipiec, Karolina Litwinienko, Maja Sokołowska, Julia Stachnio, Khrystyna Sukhowa, Oliwia Tabaczuk, Michalina Zdyb.

W ślady dziewcząt poszli ich starsi koledzy, którzy zdobyli 1 miejsce i tytuł mistrza powiatu. Drużyna wystąpiła w składzie: Piotr Adamczyk, Jakub Grad, Mateusz Kaczmarczyk, Wojciech Kaczorowski, Juakub Kuźniarz, Wiktor Maciejewski, Sergii Pigulevskyi. Ivan Rudak, Dawid Sołtowski, Tymoteusz Staszak, Miłosz Śliwiński, Dawid Wędzonka i Marcin Zimny.

W kategorii dziewcząt młodszych 1 miejsce i tytuł mistrza powiatu również trafił do Szkoły Podstawowej nr  2 w Oleśnicy. Nasze złotka wystąpiły w następującym składzie :   Zuzanna Kowiel, Zuzanna Rak, Iga Pałka, Hanna Lipiec, Nelly Graf, Julia Spikowska, Julia Sklorz, Joniec Kornelia, Malwina Zwarycz, Nela Ditrych, Anastasia Zaremba, Aleksandra Cieplik, Hanna Chmielowska, Yehvieniia Matvichuk i Karolina Wojtulewicz

Mimo wielkiej ambicji i walki nasi młodsi chłopcy zajęli 5 miejsce w powiecie. Należy wspomnieć, że trzon reprezentacji składał się w większości z uczniów klas IV i V. Naszą szkołę reprezentowali : Tomasz Błaszczak, Borys Czernasiak, Marcel Bajor, Wojciech Musiał, Szymon Jarmoliński, Mateusz Górski, Bartosz Rybkiewicz, Wiktor Jankowski, Dominik Kiwak, Antoni Smołuch, Miłosz Czarkowski, Szymon Klimek, Oliwier Basiński, Karol Stoparek, Kuba Bienias, Bartosz Włodarczyk.

Trzy nasze reprezentacje: dziewczęta młodsze, dziewczęta starsze oraz chłopcy starsi uzyskali awans do kolejnego szczebla rozgrywek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: MK

Reprezentacja dziewcząt starszychReprezentacja chłopców starszychReprezentacja dziewcząt młodszychReprezentacja chłopców młodszych