Wycieczka

12 Kwietnia 2024

Dnia 09.04. 24 - dzieci  z naszego oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej - Grochowo. Mimo, iż to dopiero początek wiosny, aura tego dnia była wyjątkowo letnia, co dodatkowo sprzyjało obcowaniu na łonie natury. Na miejscu przywitała nas przesympatyczna pani leśnik, która na początku zapoznała dzieci z etapami wzrostu roślin. Po tym wraz z panią leśnik wybraliśmy się na spacer leśną  ścieżką edukacyjną. Dzieci zbierały skarby lasu, które umieszczały w specjalnych pojemniczkach z lupą. Przedszkolaki aktywnie poznawały przyrodę wieloma zmysłami (wzroku,dotyku,słuchu,węchu). Podziwiały różnorodność szaty roślinnej lasu, słuchały odgłosów lasu, poszukiwały mieszkań leśnych zwierząt. Była to okazja do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą,wzbogacania wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Przyjemnym zakończeniem wycieczki było ognisko, na którym dzieci samodzielnie smażyły kiełbaski. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do przedszkola.

Autor: PM

Dzieci poznają etapy wzrostu roślin.Upominki, które dzieci otrzymały od nadleśnictwa Oleśnica ŚląskaUpominki, które dzieci otrzymały od nadleśnictwa Oleśnica Śląska Przedszkolaki przy ognisku pieką kiełbaskiGrupa 3 latków odpoczywa podczas spaceruPrzedszkolaki w towarzystwie pani leśnik Przedszkolaki przy ognisku pieką kiełbaski