Strona główna/Aktualności/Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Regionie kl. I-III

Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Regionie kl. I-III

5 Czerwca 2023

30 maja w naszej Szkole odbył się kolejny Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Regionie o nagrodę Burmistrza Oleśnicy. Mieliśmy przyjemność gościć uczestników i opiekunów z 5 oleśnickich szkół: SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4, ZSP nr 1 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej. Udział brał także zespół gospodarzy, czyli SP nr 2.

Trzyosobowe drużyny rozwiązywały zadania konkursowe na temat historii naszego miasta, jak i jego współczesnego funkcjonowania. Uczestnicy wykazywali się również wiedzą na temat Wrocławia i Dolnego Śląska.

Drużyny doskonale znały zabytki miasta, ważne daty, postacie, instytucje. Turniej był dynamiczny i pełny kolorów.

Ostatnim zadaniem było stworzenie plakatu o naszym mieście.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - drużyna ZSP nr 1;

II miejsce - drużyna SP nr 4;

III miejsce - SP nr 1.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz gadżety przekazane z Urzędu Miasta. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Cieszymy się, że jak co roku, turniej ten jest okazją do poznania i przypomnienia bogactwa historycznego i kulturowego naszego miasta i regionu. Uczniowie zdają sobie sprawę z tego, że nasze miasto, nasz region to nasza Mała Ojczyzna, która powinna być bliska sercu każdego z nas.

M.D.