Strona główna/Aktualności/Mikołajki w naszej szkole

Mikołajki w naszej szkole

6 Grudnia 2021

6 grudnia to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci- te małe i te duże. Dzieci z grup przedszkolnych w ogromną niecierpliwością czekały na gościa - Mikołaja. Gdy przyszedł, przywitały go z wielkim entuzjazmem. Po zaśpiewaniu piosenki zostały hojnie obdarowane  prezentami.Ponadto tego dnia przedszkolaki wzięły udział w zabawie logorytmicznej  pt. "Mikołaj zaspał", wykonały tę postać z użyciem rosnących farb oraz renifery z rolki po papierze a także - odkrywały zakodowany obrazek według współrzędnych, aby stworzyć postać Mikołaja. W klasie 3b uczniowieśpiewalimikołajowe piosenki, tworzyliopis oraz malowalizimowy pejzaż z Mikołajem z użyciem masy sensorycznej z pianki do golenia i kleju, w 3a - otrzymali piękne paczki, w których znajdował się Robot Solarny 6 w 1oraz Milk Box. Natomiast w klasie 2a Mikołaj obejrzał podarowaną mu przez uczniów i własnoręcznie wykonaną książeczkę oraz wysłuchał piosenki. W klasie 1a dzięki wparciu swoich pomocników - rodziców dzieci zwiedziły oleśnicki zamek, gdzie w jednej z sal czekała na nich niespodzianka - Mikołaj ze Śnieżynką , który rozdał im prezenty.  W klasach 4-8 uczniowie obdarowali siebie pięknymi  mikołajkowymi prezentami niespodziankami, grali w tematyczne gry planszowe czy otrzymali matematyczne bony podarunkowe. W całej szkole było kolorowo i mikołajkowo, bowiem ten dzień został ogłoszony przez Samorząd Uczniowski -  Dniem Mikołajowej Czapki.

Autor: M.Ch-S.