Strona główna/Aktualności/Piękna nasza Polska cała

Piękna nasza Polska cała

25 Kwietnia 2024

„Cudze chwalicie swego nie znacie…” wszyscy znamy to powiedzenie. Konkurs pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” zakończył cykl konkursów z geografii „Nasze podróże małe i duże”. Przez cały rok szkolny klasy 8 sprawdzały swoją wiedzę na temat państw Azji i Afryki. Klasy 6 rywalizowały w konkursie na temat państw Europy. Zwieńczeniem geograficznej przygody uczniów naszej szkoły był konkurs, w którym to można było pochwalić się swoją wiedzą na  temat naszego kraju oraz pokazać najciekawsze, najpiękniejsze miejsca, które na pewno warto odwiedzić. Był to Książ, zamek w Mosznej, Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Poznaliśmy też kolorowe jeziorka na mapie naszego kraju (dowiedzieliśmy się, że całkiem blisko Oleśnicy można takie jeziorko zobaczyć). Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wytrwałości i wiedzy. Oczywiście zapraszamy na kolejny cykl „Nasze podróże małe i duże”.

Autor: M.P.