Strona główna/Aktualności/Pożegnanie siostry Hortulany

Pożegnanie siostry Hortulany

22 Czerwca 2022

Datę 22 czerwca 2022r. zapamięta cała społeczność naszej szkoły. Tego dnia bowiem uroczyście pożegnaliśmy siostrę Hortulanę, która została oddelegowana do innej placówki. W czasie Mszy Świętej Pani dyrektor w imieniu wszystkich pracowników szkoły podziękowała siostrze za jej pracę, zaangażowanie, zrozumienie i codzienny uśmiech na twarzy. Przedstawiciele grona pedagogicznego wręczyli upominek. W Mszy wzięli udział również rodzice i uczniowie. Łzom i podziękowaniom nie było końca. Rodzice grupy przedszkolnej Sówki oraz klasy 6b i 8a ufundowali na pamiątkę przepiękny rower. ''Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć'' - to słowa Janusza Korczaka, która siostra Hortulana wcieliła w życie. To właśnie Ona pomogła naszym dzieciom - i nie tylko - rozwinąć skrzydła, za co bardzo dziękujemy. Nasza Hortulanko, nie mówimy: ''Do widzenia'', ale ''Do zobaczenia''.

Autor: M.Ch-S.