Strona główna/Aktualności/Przedszkolny konkurs na śmieciowego stworka-potworka

Przedszkolny konkurs na śmieciowego stworka-potworka

27 Maja 2022

Mijający miesiąc był dla przedszkolaków intensywnym czasem bliższego poznawania naszej planety. Począwszy od obchodów Dnia Ziemi, a skończywszy na maleńkich pszczołach i poźnowiosennych roślinach, w dzieciach kształtowało się poczucie odpowiedzialności i miłości do świata, w którym żyjemy. Konkurs na stworka, wykonanego z materiałów recyklingowych, dodatkowo rozwinął świadomość o recyklingu i konieczności segregowania odpadów. Z całego oddziału przedszkolnego wpłynęło aż 27 prac, wykonanych przez naszych małych ekologów wraz z rodzicami/ opiekunami. Zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa wybrała po dwóch zwycięzców z grup młodszych (Pa, Pb i Pc) oraz starszych (Pd, 0a, 0b). Zadanie było niezwykle trudne, gdyż wszystkie prace zasługiwały na ogromne pochwały. Jednak uwagę wszystkich przykuło kilka prac, w całości wykonanych ze śmieci, ale przede wszystkim kreatywnych, nietuzinkowych, odbiegających nieco od pozostałych potworków. W kategorii grup młodszych wyróżnienie otrzymał Filip Kłak oraz Gracjan Bednarski, a w kategorii grup starszych za wspólną pracę Jakub Cichocki wraz z Lilianą Frankowską oraz Jan Chmielowski. Dodatkowym wyróżnionym spośród wszystkich uczestników okazał się Nikodem Wieczorek, którego praca była nieszablonowa! Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom/opiekunom nadzwyczajnej kreatywności i zaangażowania w przyszłość naszej planety.

Autor: MS

Uczestnicy konkursu, obecni przy wręczaniu nagród.Prace konkursowe grup młodszychPrace konkursowe grup młodszychPrace konkursowe grup młodszychPrace konkursowe grup młodszychPrace konkursowe grup młodszych