Strona główna/Aktualności/Warsztaty stomatologiczne

Warsztaty stomatologiczne

28 Maja 2022

W grupie Pb odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Zajęcia przeprowadziła Pani stomatolog -p. Monika Kordiaczna-Wojtulewicz. Podczas spotkania dzieci poznały zasady prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywiania. Maluszki mogły poznać wyposażenie gabinetu stomatologicznego i zobaczyć jak wygląda leczenie chorego zęba z perspektywy maskotki ,,Smoka’’. Dzięki narzędziom stomatologicznym wykonały plomby na odlewach gipsowych. Za uczestnictwo w warsztatach przedszkolaki otrzymały dyplom dzielnego malucha, kalendarz szczotkowania oraz pasty do zębów. Dzięki Pani dentystce, która przeprowadziła warsztaty, każde dziecko będzie na pewno z uśmiechem odwiedzało gabinet stomatologiczny. Dziękujemy za spotkanie!

Autor: M.M-J