Strona główna/Aktualności/SUKCES UCZNIÓW Z DWÓJKI W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE (..)

SUKCES UCZNIÓW Z DWÓJKI W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR 2020

23 Czerwca 2020

W czerwcu 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2020. Konkurs organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 został wpisany do kalendarza imprez UNESCO. W Polsce jego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Uczniowie, rozwiązując zadania konkursowe na platformie Dzwonek.pl, musieli wykazać się wiedzą matematyczną oraz zdolnością logicznego myślenia. W kategorii”Żaczek” - wyróżniono Julię Sklorz z klasy 2b. W kategorii "Maluch"- wyróżnienie otrzymali: Dużyński Ziemowit z klasy 3b, Śliwiński Miłosz z klasy 3a, Grzesiak Wojciech z klasy 3a, Leśniewski Maksymilian z klasy 3a, Kaczyński Piotr z klasy 3a, Zuzanna Glinka z klasy 4a. W kategorii „ Beniamin”- wyróżnienie otrzymali: Klara Jasięga z klasy 5a , Piotr Grzesiak z klasy 5a, Adam Ługowski z klasy 6b, Paweł Glinka z kasy 6 b. W kategorii „Kadet” - wyróżnienie otrzymał Mateusz Sobkowiak z klasy 8 b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!