Strona główna/Aktualności/SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY BUDŻET OBYWATESKI 2023

SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY BUDŻET OBYWATESKI 2023

13 Marca 2023

Uczniowie naszej szkoły złożyli do dyrektora projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 dotyczące wyposażenia i doposażenia sal lekcyjnych i korytarzy szkolnych. Projekty powstały na spotkaniu Samorządu Uczniowskiego w dniu 27 lutego. Zaproponowane działania to między innymi:

1. Nowa strefa relaksu oraz doposażenie kawiarenki w gry planszowe - PROJEKT NR 1
  2. Zakup 11 krzeseł obrotowych do sali informatycznej - PROJEKT NR 2
  3. Aranżacja korytarza szkolnego I i II piętra w budynku A - PROJEKT NR 3
  4. Szatnie zamiast umywalni przy sali gimnastycznej - PROJEKT NR 4

Wszystkie projekty zostały poddane weryfikacji na spotkaniu w dniu 7 lutego. W trakcie rozmów projekt nr 4 został odrzucony ze względu na przekroczoną kwotę w planowanym budżecie. W dniach od 13 do 24 marca autorzy projektów będą mieli za zadanie rozpropagować swoje pomysły wśród społeczności szkolnej. W dniach 27 - 31 marca odbędzie się głosowanie, w którym będą brać udział uczniowie klas 1-8. Każdemu uczniowi przysługuje 1 głos. Głosujący przyznaje 3, 2 lub 1 punkt, przy czym najwyżej oceniony projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej oceniony otrzymuje 1 punkt. Uczniowie będą głosowali na specjalnie przygotowanych przez Samorząd Uczniowski kartach do głosowania. Po zliczeniu punktów wyniki głosowania zostaną podane do wiadomości na stronie szkoły.

M.I.