Strona główna/Aktualności/Spotkanie klas drugich z kompozytorem - panem Dawidem (..)

Spotkanie klas drugich z kompozytorem - panem Dawidem Aleksym Dorożyńskim

14 Czerwca 2024

W dniu 14 czerwca 2024 roku klasy drugie miały niezwykłą okazję gościć kompozytora Dawida Aleksa Dorożyńskiego.

Pan Dorożyński zafascynował wszystkich słuchaczy opowiadając i prezentując na czym polega jego praca.  Rozpoczął swoją prezentację od wyjaśnienia procesu tworzenia muzyki do filmu. Opowiedział, że praca kompozytora filmowego rozpoczyna się od uważnego obejrzenia filmu i zrozumienia jego fabuły oraz emocji, jakie ma wywoływać. Pokazał jak można grać na instrumentach w niekonwencjonalny sposób i jakie dźwięki można wtedy uzyskać.

Jednym z najbardziej fascynujących momentów spotkania była rozmowa o tym, jak muzyka wpływa na emocje widzów. Dzieci dowiedziały się, że muzyka potrafi wzmocnić napięcie, wywołać strach, radość, smutek, a nawet łzy.

Uczniowie mieli także okazję zadawać pytania, na które kompozytor odpowiadał z wielką cierpliwością i zaangażowaniem. Pytania dotyczyły zarówno technicznych aspektów pracy, jak i inspiracji oraz  kompozycji pana Dawida.

Wizyta ta była niezwykle inspirującym doświadczeniem dla uczniów klasy drugiej. Spotkanie to na pewno pozostanie w pamięci uczniów na długo, być może zachęcając niektórych do rozwijania swoich własnych pasji muzycznych.

Na zakończenie kompozytor podkreślił, że najważniejsze w pracy twórczej jest podążanie za własnym sercem i pasją, co z pewnością zostanie w sercach młodych słuchaczy.

Autor: M.N.