Strona główna/Aktualności/Szkoła na łyżwach

Szkoła na łyżwach

16 Stycznia 2023

Dzisiaj uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w pierwszych zajęciach nauki jazdy na łyżwach.

W OKR Atol w Oleśnicy uczniowie mieli ćwiczenia oswajające z lodem. Poznali zasady bezpiecznego upadania i wstawania. Były próby poruszania się po lodzie z asekuracją i z pomocą „chodzika”.

Dla niektórych uczniów był to pierwszy dzień na łyżwach, ale mimo początkowego strachu, było dużo uśmiechu i zabawy.

Przed nam kolejne zajęcia, na których dzieci poznają postawę łyżwiarską tzw. „łyżwy uśmiechnięte”. Uczestniczyć będą w jeździe na krótkich i dłuższych odcinkach, poznają zabawy koordynacyjne z elementami jazdy na lodzie.

Miło było patrzeć jak pierwszaki wspólnie bawią się na tafli, pomagają i uczą się od siebie wzajemnie. To był bardzo aktywnie spędzony czas!