Strona główna/Aktualności/Szlachetnie i zdrowo z małpka Iwoną- 1 zadanie

Szlachetnie i zdrowo z małpka Iwoną- 1 zadanie

19 Września 2024

Dzieci grup przedszkolnych zgłosiły swój udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną. Postać ta jest strażniczką szlachetnych zachowań, sprawności fizycznej, przestrzegania zasad zdrowego żywienia, dbania o przyrodę, udzielania pierwszej pomocy. W ramach pierwszego zadania  dzieci poprzez metodę burzy mózgów opowiedziały co cechuje osobę życzliwą. Przytoczyły również historie ze swojego życia, kiedy to wykazały się życzliwością w stosunku do innych. Kazde dziecko losowało karteczkę z koszyczka, gdzie widniał napis z kim ma się przywitać. Dzieci odegrały  scenki dramowe, odzwierciedlające sytuacje w których jesteśmy mili i uczynni dla innych. Zabawa była wspaniała, dowodem czego były usmiechy na twarzach dzieci.

Autor: E.R.

W koszyczku leżą karteczki z napisanymi zadaniami do wykonania. Do koszyczka jest przyczepiona postać małpki.W koszyczku leżą karteczki z napisanymi zadaniami do wykonania. Do koszyczka jest przyczepiona postać małpki.