Strona główna/Aktualności/Zabawy z Ozobotem w grupie Ob

Zabawy z Ozobotem w grupie Ob

17 Września 2024

Podczas zajęć w grupie Ob głównym bohaterem był mały robot Ozobot, stworzony specjalnie z myślą o nauce programowania. Były to pierwsze zabawy z elelmentami kodowania. Wykorzystano do nich specjalne puzzle, dzieki którym dzieci mogły tworzyć własne trasy, zmieniać ich przebieg.Tymi trasami przemieszczał się właśnie robot Ozobot, wykonywał zaplanowane przez dzieci zadania. Zabawy takie w łagodny i przyjazny sposób wprowadziły dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach.

Autor: ER