Strona główna/Aktualności/Turniej Wiedzy o Regionie dla klas od 1 do 3

Turniej Wiedzy o Regionie dla klas od 1 do 3

1 Czerwca 2024

W poniedziałek w naszej szkole odbył się XXII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Regionie dla klas od 1 do 3. Konkurs został objęty patronatem burmistrza Oleśnicy. Udział wzięły 3-osobowe drużyny z sześciu oleśnickich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, SP 8 oraz Szkoły Katolickiej.

Uczestnicy wykazali się  znajomością historii i zabytków miasta, samorządu lokalnego, instytucji miasta, lokalnych wydarzeń kulturalnych. Zaprezentowali również umiejętność posługiwania się planem miasta. Nie zabrakło zadań na temat całego regionu i Wrocławia.

Konkurs został uświetniony wizytą gościa specjalnego, Pana Krzysztofa Dziedzica - autora książek o Oleśnicy, w tym ,,Nowych legend oleśnickich'. To właśnie na temat legend  nasz gość specjalny poprowadził jedną z turniejowych konkurencji. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością legend i z zapałem odpowiadali na wylosowane pytania. Pan Krzysztof Dziedzic na bieżąco komentował legendy i dodawał anegdoty oraz fakty historyczne na temat Oleśnicy, które niezmiernie ciekawiły dzieci.

Zmagania uczniów były oceniane przez jury, w skład którego weszli opiekunowie uczniów.

Po emocjonującym turnieju oraz dogrywce zwycięzcami okazały się drużyny ze szkół:

SP 2- 1 miejsce

SP 6 - 2 miejsce

SP 4- 3 miejsce

Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi i rzeczowymi.

Na koniec na uczestników turniejowych zmagań czekała niespodzianka - występ Pani Teatrzyk, która zaprezentowała spektakl lalkowy na temat Oleśnicy na scenie sali artystycznej naszej szkoły.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Autor: M.D.

Uczestnicy turnieju podczas rozwiązywania zadań.Wręczanie nagród zwyciężczyniom turnieju. MalwinaDrużyna naszej szkoły, która zdobyła 1 miejsce w turnieju.Przestawienie  Pani Teatrzyk o Oleśnicy.Przestawienie  Pani Teatrzyk o Oleśnicy.Krzysztof Dziedzic prowadzi konkurencje na temat nowych legend o Oleśnicy.