Strona główna/Aktualności/Uczniowie i nauczyciele SP2 solidaryzują się z narodem (..)

Uczniowie i nauczyciele SP2 solidaryzują się z narodem ukraińskim

2 Marca 2022

Uczniowie i nauczyciele SP2 solidaryzują się z narodem ukraińskim:

Włączamy się w oleśnicką akcję zbiórki żywności długoterminowej, materiałów opatrunkowych i środków higienicznych oraz śpiworów i kołder.

Uczestniczymy w akcji Caritasu "Adoptuj żołnierza".

Od czwartku nasi uczniowie pochodzący z Ukrainy i ich rodzice mogą liczyć na wsparcie psychologa i pedagoga.

TPD działające przy szkole organizuje pomoc rodzinom naszych uczniów pochodzącym z Ukrainy, szczególnie ich najbliższym i znajomym, którzy przybyli do nich uciekając przed wojną.

Na korytarzu szkolnym "pojawiły się" tablice z informacją o naszym wsparciu dla Ukrainy.

Cała społeczność szkoły ma wstążeczki niebiesko - żółte jako symbol naszego wsparcia.

W planach jest kiermasz  słodyczy, z którego dochód przeznaczymy na pomoc Ukrainie.

Jako szkoła nigdy nie byliśmy i nie będziemy obojętni na los drugiego człowieka.

Uczniowie i nauczyciele SP2 solidaryzują się z narodem ukraińskim

Zdjęcia przedstawiają uczniów szkoły, którzy solidaryzują się z Ukrainą