Strona główna/Aktualności/Pasowanie na czytelnika

26 Lutego 2022

W Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika dla uczniów klas pierwszych. W podróż do krainy książek dzieci pojechały pociągiem a po drodze napotkały postacie z bajek, które zadawały zagadki. Odgadnięcia hasła otworzyło drzwi do biblioteki szkolnej. Świat książek i ogrom wiedzy w nich zawarty przedstawiły postacie, nauczycielka, sowa i książka. Następnie dzieci dowiedziały się jak powstaje książka oraz poznały zasady obowiązujące w bibliotece. Z taką wiedzą uczniowie mogli już złożyć przyrzeczenie i dołączyć do grona czytelników naszej biblioteki. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Pasowanie przygotowała biblioteka szkolna z ogromną pomocą uczniów klasy 4B, którym bardzo dziękujemy.

Autor: I.K.