Strona główna/Aktualności/Urodziny Myszki Miki w klasie 2 A

Urodziny Myszki Miki w klasie 2 A

19 Listopada 2023

W piątek 17.11.2023r uczniów z klasy 2 A zaskoczyła wizyta niespodziewanego gościa. Ktoś zapukał do drzwi, a gdy się otworzyły stanęła w nich Myszka Miki! Okazało się, że 18 listopada są urodziny Mikiego i przybył, aby świętować je wspólnie z dziećmi.  Wszyscy dostali i założyli  uszka Myszki Miki i otrzymali od jubilata filmowy poczęstunek - torebeczki z popcornem.  Dzieci obejrzały prezentację o narodzinach i historii najsłynniejszej Myszki oraz o jej twórcy Walcie Disney'u, a potem  zobaczyli jeden z pierwszch filmów z Mikim "Parowiec Willie" oraz nowsze kreskówki. Najbardziej zaskoczyło wszystkich, że Myszka ma już 95 lat i to, że pierwsze filmy nie miały kolorów. Na koniec dzieci odszyfrowały zakodowany rysunek - portret Mikiego. To był dzień pełen wrażeń i radości.

Autor: M.N