Warto czytać!

21 Listopada 2021

Czytanie książek powoduje większe zaangażowanie poznawcze,  poprawia słownictwo i koncentrację, usprawnia proces myślenia oraz wpływa na empatię.

Rodzice uczniów z klasy III A, chcąc własnym przykładem zachęcić dzieci do czytania i zaciekawić lekturą, przychodzą podczas zajęć szkolnych, aby głośno czytać dzieciom wybrane książki. Wszyscy w klasie z ogromnym zainteresowaniem słuchają prezentowanych fragmentów książki, a później często sami po nią sięgają, aby już samodzielnie przeczytać dalszy ciąg.

Dzieci nie mogą się doczekać kolejnego czytania, zastanawiając się czyj rodzic będzie czytał i jaką książkę poznają następnym razem.

Autor: MN

Mama Janka i Janek czytają klasie III A.

Mama Klary i Klara czytają klasie III AMama Klary i Klara czytają klasie III AMama Hani i Hania czytają dzieciom z III AMama Hani i Hania czytają dzieciom z III A

Mama Hani i Hania czytają dzieciom z III A