Strona główna/Aktualności/Spotkanie z dentystą- higiena jamy ustnej przedszkolaka

Spotkanie z dentystą- higiena jamy ustnej przedszkolaka

19 Listopada 2021

Higiena jamy ustnej u dzieci jest niezwykle ważna nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również edukacyjnych - uczy bowiem odpowiednich nawyków. Nawyk codziennego szczotkowania zębów przez najmłodszych zwiększa w dużym stopniu szansę na zdrowe zęby przez całe jego dorosłe życie. Co zatem zrobić, aby malec chętnie dbał o higienę jamy ustnej, jak wybrać najlepszą szczoteczkę , na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej pasty do zębów oraz jak nie doprowadzić do próchnicy? Na te i inne pytania odpowiedzi poznaliśmy dzięki uprzejmości dentystki- Pani Moniki Kordiacznej-Wojtulewicz . Dziękujemy za poświęcony czas i cenne wskazówki.

M.M-J

Spotkanie z dentystąSpotkanie z dentysta

Spotkanie z dentystąSpotkanie z dentystą