Strona główna/Aktualności/Wigilie klasowe w naszej szkole

Wigilie klasowe w naszej szkole

22 Grudnia 2023

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie...
C.K. Norwid

Święta Bożego Narodzenia nie mogą się odbyć bez wspólnego kolędowania i łamania opłatkiem. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się Jasełkami, przygotowanymi przez uczniów klasy 8a i 7b pod kierunkiem p. Agnieszki Staszak oraz s. Angeli. Jasełka jednak, ku zaskoczeniu widzów, nie były typowym widowiskiem, gdyż obrazem i słowem nawiązywały do współczesnych realiów. Postacie posługiwały się akcesoriami charakterystycznymi dla XXI wieku, wypowiadały także kwestie typowe dla języka potocznego. Zabieg ten dodał tradycyjnym treściom nowych znaczeń, uatrakcyjnił przekaz i sprawił, że widownia z wielkim zainteresowaniem śledziła to, co działo się na scenie. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli wszyscy wierni. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczno – noworoczne życzenia. Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas, aby w kameralnym gronie złożyć sobie życzenia i zasiąść przy wigilijnym stole. Dzięki pomocy rodziców uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń.

Autor: K.Ł.

Wigilie klasowe w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły podczas Jasełek i świątecznych spotkań klasowych