Strona główna/Aktualności/Żyj zdrowo i kolorowo, czyli Pierwszy Dzień Wiosny w (..)

Żyj zdrowo i kolorowo, czyli Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole.

21 Marca 2022

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny najmłodsi uczniowie naszej szkoły (0a i 0 b) w kolorowych strojach śpiewali piosenki oraz szukali zwiastunów wiosny w terenie. Rozmawiali o dawnych wierzeniach na temat palenia lub topienia Marzanny i stwierdzili, że jest to groźne dla naszego środowiska, dlatego dzieci wykonały Gaiki, które w dawnych czasach witały wiosnę.

Uczniowie z klasy 1a pokazywali swoje talenty oraz sadzili roślinki, natomiast z klasy 1b wykonali pracę plastyczną pt. „Pani Wiosna” i prezentowali swoje zainteresowania.

Drugoklasiści z 2a kodowali, odkrywali talenty kulinarne i taneczne oraz przygotowali pokaz mody wiosennej. Uczniowie z klasy 2b recytowali i grali na instrumentach, prezentowali samodzielnie wykonanego robota, układali kostki Rubika na czas oraz żonglowali piłką. Wykonali również przepiękne wiosenne obrazki.

Uczniowie klasy III A i III B prezentowali swoje talenty, zainteresowania, hobby i sukcesy oraz szukali oznak wiosny w parku.

Uczniowie klas starszych przygotowali przepyszne zdrowe kanapki, sałatki owocowe, koktajle, gofry a nawet tosty.  Przeprowadzone zostały również rozgrywki sportowe na wesoło dla klas 4-8, w których wszyscy byli wygrani i otrzymali słodkie upominki. Ponadto uczniowie klasy 5a urządzili turniej gier planszowych, klasy 6a szukali wiosny i zwiedzali Zamek Książąt Oleśnickich z przewodnikiem a 8d - wykonali prace o tematyce wiosennej. Uczniowie uczestniczyli również w zabawach sportowych na świeżym powietrzu, które sprawiły im wiele radości. Ten dzień dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

M.Ch-S.

Uczniowie w czasie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny