Strona główna/Aktualności/XX Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Regionie

XX Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Regionie

30 Maja 2022

30 maja w naszej szkole odbył się XX Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Regionie o nagrodę Burmistrza. Turniej odbył się w dwóch kategoriach: klas I - III i klas IV - VIII. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny każdej ze szkół podstawowych w Oleśnicy. W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie poszczególnych zespołów. Sponsorem konkursu był - Burmistrz Miasta Oleśnicy, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Dom Spotkań z Historią. Uczniowie prezentowali swoje wiadomości na temat Oleśnicy, jej zabytków, pomników, ciekawych miejsc, sławnych mieszkańców dawniej i dziś. Zadania konkursowe dotyczyły również Wrocławia i Dolnego Śląska. W kategorii klas młodszych I miejsce zajął zespół reprezentujący SP2, II m-ce - SP4, III m-ce - SP8. W kategorii klas starszych I miejsce zajęła SP4, II m-ce - SP2, III m-ce - SP6. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

E.R.

Na zdjęciach są uczestnicy konkursu oraz zdobywcy pierwszych miejsc.

.